Train-Sim Romania Forum Index
Train-Sim.RORegister FAQMemberlistUsergroupsLog in
Reply to topic Page 54 of 86
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 84, 85, 86  Next
Erori in MSTS
Author Message

Reply with quote
Post Post796:  
Da

View user's profile Send private message Visit poster's website

Reply with quote
Post Post797:  
Care este ultima?

View user's profile Send private message

Reply with quote
Post Post798:  
Ceva nemtesc !

Reply with quote
Post Post799:  
Dezinstaleaza/sterge locomotiva si vezi apoi daca iti mai "crapa".

Reply with quote
Post Post800:  
Am rezolvat dar tot nu stiu de unde venea eroarea  Whistle

Reply with quote
Post Post801:  
Salut!
Nu este chiar o eroare, insa am o problema. Am descarcat pachetul Le5100 megapack si incerc sa schimb cabinele. Le-am schimbat pe cele originale cu unele clasice, tot de pe site, insa unele locomotive necesita cabine ICOL (respectand realitatea). Problema este, nu stiu cum sa instalez cabine pentru o singura locomotiva in parte. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc frumos!
Cu respect,

Reply with quote
Post Post802:  
Foloseste TRS Content Manager , cel facut de Dionis . Cu el poti sa instalezi cabina doar pe locomotiva pe care o doresti

Reply with quote
Post Post803:  
Multumesc si de unde pot face rost de el, pe site nu il gasesc iar pe forum am gasit cateva linkuri de descarcare catre Filefront dar sunt expirate, cred ?

Reply with quote
Post Post804:  
Salut.

Poti sa schimbi cabinele si manual.
Deschizi fisierul eng al locomotivei respective (cu notepad ) si dai un searca cu cabview. Ce se afla intre () inlocuiesti cu una dintre cabinele pe care o regasesti in folderul cabview al add-onului respectiv.

See u!

Reply with quote
Post Post805:  
Salutare! Am si eu o problema de fiecare data cand incerc sa schimb o locomotiva cu alta cand trec in cabina celeilalte se blocheaza fara eroare fara nimic. Am incercat asta cu aproape toate locomotivele si acelasi raspuns l-am primit de la toate(ex.la o iarna grea cand schimb EGM si BOBO cand trec in bobo se blocheaza instant). Ma puteti ajuta?

View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger

Reply with quote
Post Post806:  
Salutare si bine v-am gasit!

Am o problema la instalarea unei cabine, poate pe cat de simpla pe atat de enervanta pentru mine. Am instalat toate pachetele BLW_CFR60A, B,C...si am descarcat apoi BLW_LDE2100, pachetul cu cabina si am urmat ce este scris la "read me" : am sters fisierul vechi de unde sunt instalate DA-urile-BLW_LDE2100 si l-am pus pe cel extras. In joc cand intru la DA-0938 spre exemplu, imi iese din el si-mi da vesnica eroare "file to create cabview" .
 Am vazut ca ce este scris in paranteza la cabview in eng-ul locomotivei, este identic cu ce este dat in fisierul cabinei: sulzer.cvf . Am mai instalat pana acum cabview la LDH 70 si-mi merge perfect dupa ce am tot citit problemele si altor colegi de pe forum.Multumesc

Reply with quote
Post Post807:  
Peter wrote:
Salutare si bine v-am gasit!

Am o problema la instalarea unei cabine, poate pe cat de simpla pe atat de enervanta pentru mine. Am instalat toate pachetele BLW_CFR60A, B,C...si am descarcat apoi BLW_LDE2100, pachetul cu cabina si am urmat ce este scris la "read me" : am sters fisierul vechi de unde sunt instalate DA-urile-BLW_LDE2100 si l-am pus pe cel extras. In joc cand intru la DA-0938 spre exemplu, imi iese din el si-mi da vesnica eroare "file to create cabview" .
 Am vazut ca ce este scris in paranteza la cabview in eng-ul locomotivei, este identic cu ce este dat in fisierul cabinei: sulzer.cvf . Am mai instalat pana acum cabview la LDH 70 si-mi merge perfect dupa ce am tot citit problemele si altor colegi de pe forum.Multumesc

Incearca sa activezi cabview-ul cu "convoi" sau daca nu merge incearca sa ii bagi o alta cabina cu " ENGEditor".

Si eu am avut multe probleme cu cabinele dar ca sa nu imi mai bat capul cu ele, leam schimbat cu "ENGEditor" si acum nu mai am probleme.

Reply with quote
Post Post808:  
Nu stie nimeni la problema de mai sus?

Reply with quote
Post Post809:  
memoiam wrote:
Nu stie nimeni la problema de mai sus?

Sar putea sa fie din cauza PC-ului dar nu stiu sigur.

Reply with quote
Post Post810:  
Nu stiu nu cred ca e ca in afara de problema asta majora altceva nu are msts-ul, in plus e proaspat reinstalat si tot asa face.

Reply to topic Page 54 of 86
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 84, 85, 86  Next
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Spreadfirefox Affiliate Button